Poslední aktualizace této stránky: 18.10.2023 10:39:00 .

Chia

Co je to: pobřeží + městečko
Provincie: Cagliari (jižní část)
Poloha: úplně dole na jihu :)
GPS: 38.902290225467354, 8.881034755473811

Sever Sardinie bývá v létě přeplněný turisty, naopak úplný jih ostrova (zde se nachází také pobřeží Chia) nabízí klid a půvabné písčité pláže a přírodu, malebná městečka, pohostinné domorodce a hejna plameňáků. Pokud toužíte po klidu a malém počtu turistů jeďte sem. Pláže jsou zde i malé a schované v odlehlých zátokách orámovaných romantickými útesy, ty větší se táhnou v délce několika kilometrů podél moře a v plné sezoně jsou obložené návštěvníky.

Pobřeží Chia se pak vlní směrem na jih od vesničky Chia, udává se délka 9 kilometrů a je tvořeno plážemi s jemňoučkým pískem prokládanými skalnatými útvary. Široké písečné pláže pak lemují duny, moře je křišťálově průzračné. Největší pláže se jmenují Chia, Sa Colonia (přímo navazuje na pláž Chia viz foto), Monte Cogoni, Porto Campana, Su Giudeu.

Chia je malá vesnička obklopená fíkovými háji dále ve vnitrozemí.

Torre di Chia je starobylá kamenná strážní věž která sloužila obyvatelům proti nájezdům pirátů. Na druhou stranu od věže (směrem na jih) je báječná Chia pláž s lesem jalovců a písečnými dunami a krásné pláže s bílým pískem. Je tu 18-ti jamkové golfové hřiště. Ve vnitrozemí můžete údajně navštívit jeskyně Grotta de S'acqua Salia a Grotta Je Zuddas, které byly objevené teprve nedávno. Přehled všech jeskyní Sardinie naleznete na mapě italského webu Mondosardegna.net


Celé toto krásné místo je vzdálené jen cca 20 km od Cagliari (letiště, přístav) a pokud toužíte po klidné dovolené, jeďte sem.

Chia - jih SardinieMAPA OBLASTIChia - video: