Poslední aktualizace této stránky: 18.10.2023 14:16:47 .

Costa Smeralda
Co je to:  pobřeží, v překladu Smaragdové pobřeží
Provincie: Sardinie - Sassari
Poloha: severozápadní pobřeží, táhnoucí se na sever směrem od Olbie, začíná přibližně u městečka Porto Rotondo a končí u přístavu Porto Cervo

GPS: 41°07'52.5"N 9°32'09.2"E
Kde to je? mapa Google


Smaragdové pobřeží je pobřeží žulových skal omývaných tyrkysově průzračnou vodou, třpytící se v sardském slunci. V tomto krásném koutě Sardinie naleznete mnoho malebných pláží, míst, hotelů a je to nejvyhledávanější místo na Sardinii. Bohužel, také proto je nejluxusnější a ceny tomu odpovídají: vaše vysněná dovolená u moře se zde může velmi prodražit.

Popularitu zdejších míst má na svědomí jeden šejk, který když oblast v šedesátých letech minulého století objevil, zamiloval si ji, založil konsorcium a vykoupil pozemky asi na 50ti kilometrech pobřeží.

Celé toto místo pak bylo pojmenováno Costa Smeralda.


Porto Rotondo

V Porto Rotondo naleznete kostel San Lorenzo s dřevořezbami s výjevy z Bible, malý přístav, je zde i divadlo. Městečko se jmenuje podle kruhového náměstí (rotondo znamená v překladu okrouhlý, kulatý....). Nejznámější městskou pláží je Ira.

Směrem od Porto Rotondo na sever je pláž Cala Petra Ruja, Cala Liscia Ruja a posléze také pláž Cala Di Volpe, a dále nesmíte minout krásný mys Capricciolli s malými kouzelnými zálivy a skalami, malinké pláže, písečné duny a samozřejmě průzračné smaragdové moře.

Oblast Costa Smeraldy je známá i tím, že ji měl rád mistr Karel Gott a jezdil sem na dovolenou, svojí úplně poslední dovolenou v roce 2019 trávil právě zde.


Porto Cervo

Porto Cervo, SardiniePorto Cervo je luxusní letovisko s přístavem bývá označováno za centrum pobřeží Costa Smeralda.V přístavu kotví přepychové jachty a proto zde občas zahlédnete i světově známé celebrity. Můžete si tu zahrát na známém golfovém hřišti, nebo utrácet v centru kde naleznete luxusní butiky, obchůdky, restaurace a bary.

Vesničky na Costa Smeraldě nejsou původní, jsou postaveny později.
MAPA - normální, satelitní, terénní, plánování trasy


Zvětšit mapuVIDEO: Porto Cervo
Související odkazy:
- anglicky (česká verze zatím není): Costa Smeralda - Wikipedia, the free encyclopedia