Moje Sardinie
Zájezdy na Sardinii
Last minute zájezdy Itálie
PORTO PINOCo je to:  letovisko
Provincie: Cagliari, oblast Sulcis
Poloha: jihozápadní pobřeží Kde to je? mapa Google

Porto Pino je lokalita na pobřeží na jihozápadě Sardinie a součást přírodního parku Sulcis. Je to vesnička Sant´Anna Arresi, v provincii Carbonia-Iglesias na Sardinii. Jedná se o oblast navštěvující tisíce turistů ročně. Kromě hotelů je zde i kemp (Camping Sardegna). Pláž Porto Pino (Spiaggia di Porto Pino) je dlouhá cca 4 km.

Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz

Pláž je tradičně rozdělena do 3 částí: dvě oddělené pláže a oblast písečných dun. Takzvaná první pláž se nachází za obcí u parkoviště. Je dlouhá 550 metrů a oblíbená u plavců díky turistickým službám. Druhá pláž méně než 2 kilometry dlouhá se skládá z bílého písku a je méně navštěvovaná, s výjimkou začátku a konce, které jsou snáze dostupné. Oblast dun je třetí oblast pláže. Je asi 1km dlouhá a nachází se v obci Teulada. Přístup je povolen pouze v létě a dojdete k nim vycházkou po 20 - 30 minutách po kraji moře jihojihovýchodním směrem. Na mapě níže označeno názvem "Spiaggia delle Dune".Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz

Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz

Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz

Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz


Je to také jedna z jižních oblastí, kde můžete potkat vodní ptáky ve větším množství včetně plameňáků.

Je to také jedna z jižních oblastí, kde můžete potkat vodní ptáky ve větším množství včetně plameňáků. - Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz

Porto Pino Sardinie - Moje sardinie.cz
Ostrovy Sant'Antioco a San Pietro

Dva "malé" ostrovy ležící severozápadním směrem nejsou zase až tak malé.Ten větší se jmenuje Sant'Antioco a je spojen silnicí se Sardinií. Tento (polo)ostrov se rozkládá na 109 km2 a je poměrně hornatý. Pláže se nacházejí na východě a severu. Jsou zde ideální podmínky pro rybolov a potápění a proto je tento ostrov vyhledávaný: milovníci světa ticha (pod hladinou) zde mohou spatřit mnoho zajímavého (údajně kanice, murény, ježdíky a pod.) Městečko Sant'Antioco stojí na pozůstatcích původního fénického sídla Sulcis z 8.století, má hezké pláže a je zde moderní přístav. Severozápadní část patří městečku Calasetta a v jeho okolí se pěstuje víno. Celá oblast Sulcis získala svoje jméno podle starobylého fénického sídliště Sulcis, které kdysi existovalo právě zde, na poloostrově Sant'Antioco. Na zbytcích osídlení vzniklo později městečko Sant´Anticono a před vjezdem do něj můžete vidět starý římský most Ponte Romano.

Na ten druhý menší ostrov (jmenuje San Pietro, přístav Carloforte) se dostanete lodí z přístavu Calasetta z ostrova Sant'Antioco. Ostrov co do plochy měří cca 50 km2, je hornatý s nejvyšším bodem 211 n.m. Římané mu dali jméno Ostrov jestřábů z důvodu  hojného výskytu těchto dravců. Na jihu ostrova se těží mořská sůl, s roční produkcí deset tisíc tun soli. Zdejší vody jsou bohaté na tuňáky a langusty a rybolov zde jen kvete. Nádherné moře a pláže jsou tu všude, nejpůsobivější místa jsou na jihozápadním pobřeží, kde výše skalisek dosahuje až 40ti metrů.


Související odkazy:
-
www.leganavaleportopino.it
- Celá oblast Sulcis (mapa) www.isolasarda.com


Booking.com

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt