Kodovani se nepodarilo doresit, menime design za chodu. Vice v blogu
Zájezdy na Sardinii


LAST MINUTE zájezdy do celého světa
REKLAMA

Zájezdy na Sardinii


Vaší dovolenou na Sardínii můžete vybírat zde, LAST MINUTE Sardinie zde.

Pokud hledáte rychlou nabídku LAST MINUTE všech zájezdů do světa klikněte zde

La Maddalena

Co je to: ostrov, souostroví, městečko, Národní park
Provincie: Sassari
Poloha: severní pobřeží, asi 50 km severně od Olbie
GPS (porto Palau): 41°10'34.068"N, 9°23'11.688"E
Kde to je? mapa Google


La Maddalena je malé souostroví se zhruba 11 tisíc obyvatel skládající se ze skupiny sedmi malých ostrovů: La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi, Budelli, Santa Maria a Razzoli a většího počtu malinkých ostrůvků na severním pobřeží. Celé souostroví je součástí národního parku jménem La Maddalena. Jde o turistickou oblast s mnoha překrásnými plážemi jako např. nejslavnější „Spiaggia Rosa“ (neboli Růžová pláž) na ostrově Budelli, která je růžová díky výskytu červeného korálu.


Mapka souostroví La Maddalena

Ostrov La Maddalena je jediný obydlený ostrov z výše uvedeného souostroví a každou hodinu jej spojují trajekty (přívozy) z přístavu Palau a Santa Teresa di Gallura. Údajně existuje i spojení s Korsikou (Bonifacio).
La Maddalena


Pokud jde o trajekt, my jsme zaplatili za 2 osoby a auto Palau  -> La Maddalena  -> Palau  35 EUR (v září 2007), jedna cesta trvala cca 30 minut. Není nutné mít přibližovadlo, ovšem mějte na paměti, že autem nebo na kole můžete objet nejen celý ostrov Maddalena, ale také po šíji a po mostě dojet i ostrov Caprera a zde navštívit námořní archeologické muzeum.

Krásným zážitkem je výlet lodí na ostrovy, kde je na Budelli k vidění krásná růžová pláž „Spiaggia Rosa“ (neboli Růžová pláž).

Ostrov Caprera

Ostrov Caprera je vyhledávaný nejen pro přírodní krásy, ale i proto že zde žil a je zde pochován italský národní hrdina Giuseppe Garibaldi. Zde na ostrově Caprera v domě kde žil můžete navštívit muzeum (pozor v pondělí je zavřeno). Pokud chcete obdivovat přírodu a moře pak se určitě zastavte na pláži Cala Coticcio


Isola Caprera

Isola Caprera


VIDEO: Sardegna sotto il mare; Arcipelago di La Maddalena


Související odkazy:
- www.lamaddalena.com
- Národní Park La Maddalena - Parco Nazionale Arcipelago di La Maddalena - www.lamaddalenapark.it

Klíčová slova: Národní Park, La Maddalena, Budelli, Caprera, Sassari, Palau, Olbia

 

(c) MojeSardinie.cz
Kontakt