Pro předpověď počasí klikněte na stát: Přehled teplot moře - klikněte zde

Poslední aktualizace této stránky: 21.08.2022 09:25:55 .

Porto Pino



Co je to:  letovisko
Provincie: Cagliari, oblast Sulcis
Poloha: dole na jihu
Kde to je? mapa Google






Porto Pino je lokalita na pobřeží na jihu Sardinie a součást přírodního parku Sulcis. Je to vesnička Sant´Anna Arresi, v provincii Carbonia-Iglesias na Sardinii. Jedná se o oblast navštěvující tisíce turistů ročně. Kromě hotelů je zde i kemp (Camping Sardegna, počítejte s tím že je velmi velmi historický a velmi špatně udržovaný, poslední info ze sezóny 2018). Nádhera zdejšího moře a koupání a bílých pláží s jemným pískem tuto skutečnost trošku vyvažuje.

Pláž Porto Pino (Pláž Porto Pino) je dlouhá cca 4 km.

Porto Pino Sardinie

Pláž je rozdělena do 3 částí: dvě oddělené pláže a oblast písečných dun. Takzvaná první pláž se nachází za obcí u parkoviště. Je dlouhá 550 metrů a oblíbená u plavců díky turistickým službám. Druhá pláž asi 1,5 kilometru dlouhá se skládá z bílého písku a je méně navštěvovaná, s výjimkou začátku a konce, které jsou snáze dostupné. Duny třetí oblast pláže zakončují, je asi 1km dlouhá a nachází se v obci Teulada. Přístup je povolen pouze v létě a dojdete k nim vycházkou po 20 - 30 minutách po kraji moře jihojihovýchodním směrem. Na mapě níže označeno názvem "Spiaggia delle Dune" ( Spiaggia Dune Bianche nebo Is Arenas Biancas) .






Porto Pino Sardinie -  Sardinie

Porto Pino Sardinie -  Sardinie

Porto Pino Sardinie -  Sardinie

Porto Pino Sardinie -  Sardinie



Je to také jedna z jižních oblastí, kde můžete potkat vodní ptáky ve větším množství včetně plameňáků.

Je to také jedna z jižních oblastí, kde můžete potkat vodní ptáky ve větším množství včetně plameňáků - Porto Pino Sardinie



Letící růžový plameňák. Porto Pino Sardinie.




Ostrovy Sant'Antioco a San Pietro

Dva "malé" ostrovy ležící severozápadním směrem nejsou zase až tak malé.

Ten větší se jmenuje Sant'Antioco a je spojen silnicí se Sardinií. Tento (polo)ostrov se rozkládá na 109 km2 a je poměrně hornatý. Pláže se nacházejí na východě a severu. Jsou zde ideální podmínky pro rybolov a potápění a proto je tento ostrov vyhledávaný: milovníci světa ticha (pod hladinou) zde mohou spatřit mnoho zajímavého (údajně kanice, murény, ježdíky a pod.) Městečko Sant'Antioco stojí na pozůstatcích původního fénického sídla Sulcis z 8.století, má hezké pláže a je zde moderní přístav. Severozápadní část patří městečku Calasetta a v jeho okolí se pěstuje víno. Celá oblast Sulcis získala svoje jméno podle starobylého fénického sídliště Sulcis, které kdysi existovalo právě zde, na poloostrově Sant'Antioco. Na zbytcích osídlení vzniklo později městečko Sant´Anticono a před vjezdem do něj můžete vidět starý římský most Ponte Romano.

Na ten druhý menší ostrov (jmenuje San Pietro, přístav Carloforte) se dostanete lodí z přístavu Calasetta z ostrova Sant'Antioco. Ostrov co do plochy měří cca 50 km2, je hornatý s nejvyšším bodem 211 n.m. Římané mu dali jméno Ostrov jestřábů z důvodu  hojného výskytu těchto dravců. Na jihu ostrova se těží mořská sůl, s roční produkcí deset tisíc tun soli. Zdejší vody jsou bohaté na tuňáky a langusty a rybolov zde jen kvete. Nádherné moře a pláže jsou tu všude, nejpůsobivější místa jsou na jihozápadním pobřeží, kde výše skalisek dosahuje až 40ti metrů.


Související odkazy:
-
www.leganavaleportopino.it
- Celá oblast Sulcis (mapa) www.isolasarda.com