Rentier.cz - stabilní výnos a nízké riziko

Poslední aktualizace této stránky: 18.10.2023 10:51:52 .

TavolaraTavolara je nepřehlédnutelný ostrov lákající fotografy a kameramany ležící asi 15 km východně od Olbie a je vidět například také ze San Teodora.

Tavolara má rozlohu necelých 6 kilometrů čtverečních, nejvyšší bod leží 565 metrů nad mořem. Žije na něm okolo dvaceti lidí. Část ostrova zabírá radarová základna NATO.


Tavolara je ostrov na Sardinii ležící asi 15 km východně od Olbie. Ostrov Sardinie.
Wikipedia uvádí: "V jeskyních na pobřeží lze vidět neolitické nástěnné malby. Ve vodách kolem ostrova byla roku 1997 vyhlášena chráněná oblast, vyskytuje se zde tuleň středomořský nebo kyjovka ušlechtilá. Od roku 1991 hostí Tavolara každoročně filmový festival Una notte in Italia.

Místní rodina Bertoleone prohlásila Tavolaru svým královstvím, v roce 1836 Karel Albert Sardinský ústně potvrdil jeho nezávislost. Existence království byla víceméně tolerována, pokud nikomu nepřekáželo; na druhou stranu, když byla v roce 1962 zřízena vojenská základna, nikdo se „vládců“ Tavolary neptal na souhlas. Od roku 1993 se za krále prohlašuje Tonino Bertoleone, majitel místní restaurace." (Zdroj: Wikipedia)


Tavolara je nepřehlédnutelný ostrov lákající fotografy ležící asi 15 km východně od Olbie. Ostrov Sardinie.

Tavolara je ostrov na Sardinii ležící asi 15 km východně od Olbie. Ostrov Sardinie.VIDEO: Area marina parco di Tavolara - Sardinia (Italy)


MAPA