Rentier.cz - stabilní výnos a nízké riziko

Poslední aktualizace této stránky: 15.02.2023 17:59:21 .

Trajekty - vodní přeprava z Itálie na ostrov Sardinie

Možností jak se přeplavit na Sardinii trajektem je několik: na výběr máte několik přístavů v Itálii (Livorno, Janov, Civitavecchia u hlavního města Říma ap.), nebo Francii prostřednictvím několika společností provozujících trajektovou přepravu, viz níže.

Jak vybrat trajekt na Sardinii?


Ceny jsou samozřejmě velmi různé, liší se podle vzdálenosti, dne v týdnu (všední den/víkend) s tím že v sobotu a v neděli přes den jsou ceny vyšší, rozdíl může být i v tom, jestli jde o jízdu ve dne nebo v noci (noc je vždy dražší). Cena se liší i podle sezóny, plná sezóna je vždy od poloviny července do poloviny srpna a proto lze očekávat vyšší cenu než třeba mimo sezónu. Cena se může dále lišit i podle toho, v jakém předstihu si přepravu zarezervujete a zaplatíte (čím dříve tím levnější). Pokud jde o cenu za auto, jde jako vždy o velikost: cena bude jiná u prťavé škodovky, jiná u SUV budícího respekt a jiná u obytňáku (viz ceníky).


Délka plavby Livorno - Olbia uváděna v časech 4,5 - 5 hodin, zpět z Olbie o hodinu delší (záleží na počasí).
Mimo sezónu lze koupit lístek před odjezdem přímo v přístavu, v době hlavní sezóny (čas prázdnin) bývají trajekty vyprodané. Jinak pozor na pravidla, každá společnost má jiné, například u společnosti Mobylines po nalodění budou autopaluby uzavřeny a vstup k autu již není možný (až do "přistání" v cílovém přístavu), proto při balení zavazadel s tímto počítejte a z auta vezměte věci, které během plavby budete chtít mít u sebe na lodi (oblečení, pití, jídlo, léky, brýle, peníze a doklady, mobil, knížku, foťák, PC a podobně), více zde.SPOLEČNOSTI:
www.corsicaferries.com
www.mobylines.it - více viz zde
www.tirrenia.it
trajekty